Посета постројењу за пречишћавање отпадне воде

Датум: 28. April 2024 20:19 Категорија: Новости

Дана 24.04.2024. године су Постројење за пречишћавање отпадне воде посетили ученици петог и осмог разреда наше школе. Ученицима и присутним наставницима је пре обилазака постројења одржано уводно предавање о безбедности и заштити од повреда.
Ученици су приликом посете имали прилику да виде како се потпуно природним путем пречишћава отпадна вода Лесковца. Потом им је приказана технологија обраде муља и поступак добијања биогаса који служи као гориво за грејање дигестора и производњу електричне енргије.

На крају посете су ученици имали прилику да виде лабораторију за испитивање квалитета отпадне воде, у којој се испитују сви процесни параметри ППОВ-а.

Чеп за хендикеп

Датум: 27. April 2024 17:33 Категорија: Новости

Након изложбе украса на градском тргу, ученици су сакупљене чепове однели до места за одлагање истих и својим хуманим гестом показали да наша школа помаже и особама са инвалидитетом.

Ускршње радионице на градском тргу

Датум: 27. April 2024 17:14 Категорија: Новости

Велики дечји празник Врбица био је прилика да се на централном градском тргу малишани друже и покажу своју креативност.

Град Лесковац је у сарадњи са предшколским установама, основним и средњим школама, Народним музејем, Центром за стручно усавршавање и Туристичком организацијом Лесковац, организовао ускршње дружење за све малишане на градском тргу.

Организоване су бројне креативне и едукативне радионице, а допринос овој организацији дала је и наша школа на челу са директорком Татјаном Гавриловић и наставницима и учитељима који су се потрудили и направили пуно прелепих ускршњих украса и декорација.

Васкршњи базар

Датум: 26. April 2024 17:19 Категорија: Новости

Уочи најрадоснијег хришћанског празника Васкрса, ученици наше школе су уз подршку својих наставника и родитеља организовали Васкршњи базар.

Овај базар  је изазвао велико интересовање, како родитеља, тако и свих мештана, па је самим тим и био веома успешан. Ученици су били веома раздрагани, срећни и пословни и са великим трудом су успели да продају скоро све украсе и предмете који су сами припремили.

Погледајте видео снимак данашњег догађаја на овом линку.

Угледни час

Датум: 25. April 2024 23:59 Категорија: Новости

Дана 22. априла учитељица Горица Тасић одржала је угледни час на тему "Дан планете Земље".  Дан планете Земље је светски догађај са циљем да се истакне важност заштите животне средине, па смо желели да својим ученицима путем одабраних рецитација, драматизација, песмица о екологији и рециклажи скренемо пажњу на важност очувања животне средине.

Час је реализован у виду "мини представе" за ученике од 1. до 4. разреда. Ученици 3. разреда су током априла на часовима српског језика, ликовне културе,  дигиталног света и музичке културе радили на изради продуката за овај дан. Ученицима се веома допао овај начин рада, тако да ћемо се потрудити да у будућности неке од важних датума обележимо на овај начин.

Фарбање клупа у Навалину

Датум: 25. April 2024 15:19 Категорија: Новости

Данас су ученици у издвојеном одељењу у Навалину били веома вредни и фарбали клупе са својом учитељицом Горданом Михајловић и на тај начин улепшали свој радни простор прелепим клупама у веселим бојама.

ПОЗИВНИЦА ЗА ВАСКРШЊИ БАЗАР

Датум: 24. April 2024 23:41 Категорија: Новости

Посета Школе за текстил и дизајн

Датум: 24. April 2024 23:31 Категорија: Новости

У уторак, 23. априла, ученици завршног разреда наше школе су у пратњи координатора Тима за професионалну оријентацију и педагога школе Монике Михаиловић посетили Школу за текстил и дизајн у Лесковцу како би обележили Дан образовања и каријере под слоганом: "Учимо да радимо оно што волимо".

Тог дана је организовано више активности у оквиру којих су ученици обишли компаније партнере у дуалном образовању: "Аутостоп интериорс" и "Аунде" линк.

Потписан уговор града Лесковца и Кроса РТС

Датум: 23. April 2024 20:55 Категорија: Новости

Данас је у Свечаној сали града Лесковца потписан уговор између града Лесковца и организације Крос РТС у циљу наставка већ одличне сарадње око организовања Кроса у Лесковцу. Ово је традиционална трка која се одржава у нашем граду са великим бројем учесника већ дуги низ година.

Овом састанку присуствовала је и директорка школе Татјана Гавриловић која је нашу школу прикључила пројекту "Умрежена Србија" на релацији Лесковац - Москва.

Почетак Кроса планира се за 17. мај, а град Лесковац ће у октобру бити домаћин РТС Кроса где се очекује велики број такмичара. Ове године у организацији Кроса поред Локалне самоуправе узима учешће и Актив директора, Савез за школски спорт, Спортски савез града Лесковца и други.

Приредба на македонском језику

Датум: 22. April 2024 22:09 Категорија: Новости

У циљу промовисања македонског језика, данас је, у Дому културе у Печењевцу одржана приредба.

У присуству Зорице Митровић, председнице Националног савета Македонаца у Србији, Иване Цветковић, представнице Удружења Илинден, директорке наше школе Татјане Гавриловић, као и ученика и наставника школе Вук Караџић у Печењевцу, ученици наше школе, заједно са наставницом Јованом Пешић, певали су, играли и рецитовали на македонском језику.

Након приредбе, уз освежење, ученици су са својим друговима размењивали утиске, истичући како се радују следећем  сличном окупљању.