Посета постројењу за пречишћавање отпадне воде

Датум: 28. April 2024 20:19 Категорија: Новости

Дана 24.04.2024. године су Постројење за пречишћавање отпадне воде посетили ученици петог и осмог разреда наше школе. Ученицима и присутним наставницима је пре обилазака постројења одржано уводно предавање о безбедности и заштити од повреда.
Ученици су приликом посете имали прилику да виде како се потпуно природним путем пречишћава отпадна вода Лесковца. Потом им је приказана технологија обраде муља и поступак добијања биогаса који служи као гориво за грејање дигестора и производњу електричне енргије.

На крају посете су ученици имали прилику да виде лабораторију за испитивање квалитета отпадне воде, у којој се испитују сви процесни параметри ППОВ-а.

Чеп за хендикеп

Датум: 27. April 2024 17:33 Категорија: Новости

Након изложбе украса на градском тргу, ученици су сакупљене чепове однели до места за одлагање истих и својим хуманим гестом показали да наша школа помаже и особама са инвалидитетом.

Ускршње радионице на градском тргу

Датум: 27. April 2024 17:14 Категорија: Новости

Велики дечји празник Врбица био је прилика да се на централном градском тргу малишани друже и покажу своју креативност.

Град Лесковац је у сарадњи са предшколским установама, основним и средњим школама, Народним музејем, Центром за стручно усавршавање и Туристичком организацијом Лесковац, организовао ускршње дружење за све малишане на градском тргу.

Организоване су бројне креативне и едукативне радионице, а допринос овој организацији дала је и наша школа на челу са директорком Татјаном Гавриловић и наставницима и учитељима који су се потрудили и направили пуно прелепих ускршњих украса и декорација.

Васкршњи базар

Датум: 26. April 2024 17:19 Категорија: Новости

Уочи најрадоснијег хришћанског празника Васкрса, ученици наше школе су уз подршку својих наставника и родитеља организовали Васкршњи базар.

Овај базар  је изазвао велико интересовање, како родитеља, тако и свих мештана, па је самим тим и био веома успешан. Ученици су били веома раздрагани, срећни и пословни и са великим трудом су успели да продају скоро све украсе и предмете који су сами припремили.

Погледајте видео снимак данашњег догађаја на овом линку.